Baba Olmaya Hazırlık

Bu aralar kişisel blog adresim içerisinde yazı yazmak adına pc başında öylece bakınmaktan yazamadım demek geldi içimden. Konu başlığındanda anlaşıldığı gibi, mazeretimiz hazır tabi. Hazırlıklı geldim!

Yakın zaman içerisinde ALLAH izin verirse bir kızım olacak. Eğer erkek olsaydı rahmetlik babamın ismi katacağız diye ümit etmiştik. Tabi bu duruma üzülmüyorum. Hayırlısı ne ise, sağlıklı eli ayağı sağlam olsun derler bizim buralarda. Bende aynen hayırlı, sağlıklı olmasını diliyorum.

Psikolojik olarak biraz zor süreç içerisine kapılmış gidiyorum. Pc başında 10 parmak çalışan, sürekli bir şeyler ile uğraşan ben, şu sıralara sadece pc başında bakınmak ile devam etmekteyim.

Mesela ben sağlam uyurum. Düzensiz uyurum ama sağlam uyurum. Ama şu sıralar yok arkadaş. Bir sağa dön, bir sola dön, ha gayret derken geçiyor saatler. Her ne kadar bulunmuş olduğum toplum içerisinde belli etmemeye özen göstersemde, illa ki heyecan var içimde. Canından bir parça olan evladını kucağına almak ne kadar güzel bir duygudur. Zamanla büyümesini izlemek ve kendi evladından iki hece olan kelime baba demesi ne kadar etkileyici değil mi? Az kaldı bak yakın zamanda baba olacaksın ALLAH izin verirse gibi akla gelen durumlar.

ALLAH kısmet ederse baba olduktan sonra tahmin ediyorum ki, bir ayrı heves olacaktır içimde ve işlerime daha ağırlıklı bir tempo ile devam edeceğim gibi gözükmekte. Kişisel olan yazılarımda gelişmeleri ve güzellikleri evladımı kucağıma aldıktan sonra yazmaya devam edeceğim bilgisini vereyim.

Dilerim ki ALLAH’tan tüm evlat sahibi olmak isteyen kardeşlerime, abilerime ve ablalarıma hayırlı ve sağlıklı evlat nasip eder İNŞALLAH.

4 Yorum Var

 • Enes İLHAN Ağustos 15, 2016 Reply

  Amin güzel kardeşim. Allah sağlıklı ve hayırlı bir evlat nasip etsin inşAllah..

 • hisse Aralık 9, 2016 Reply

  Sağlıklı sıhhatli Vatana millete hayırlı bir evlat olur diyerek başlıyayım konuya baba olduktan sonra tempo biraz düşüyor bunu söylüyeyim ama evlat 4 yaşına geldikten sonra tempo tekrar artmaya başlıyor o arada kalan 4 sene babalığa alışma dönemi olarak geçiyor

  • Ersin Ataş Aralık 24, 2016 Reply

   Öncelikle iyi dileğiniz için teşekkürler. Tempo konusu içşn haklı olduğunuzu şimdilik haklısınız diyebilirim. İlerleyen günlerde bakalım bizleri neler beklemektedir. 🙂

Bir Cevap Yazın