Çok Sıcaksın Adana

Yok arkadaş ben daha önce yaşamış olduğum memlekette bu tip bunaltıcı bir sıcak görmedim. 1987 yılından beni hayata gözleri açmış olduğum memleketim olan Adana harbi bir başka sıcak bu aralar.

Adana içerisinde yaşamamakta olan bir kişi şahsen şu sıralar gelir ise, bence dayanamaz kaçar gider. Esen rüzgar bile sıcak esiyor. Akşam çalıştığım, iş başı yaptığım için ben gündüz genelde evde oluyorum, sıcak altında çalışmadığım için kendimi şanslı hissettim bir an.

Geçenlerde bir haber gözüme çarptı daha önce okumuş olan vardır ama ben yine de yazayım. Adana içerisinde yaşanmış olan bir durum ile ilgili. Söz konusu Adana ise bence bu tip durumları normal karşılayın derim sizlere. Haber => “Adana’da sıcaktan bunalan 2 kişi güneşe ateş açtı. Polis şahısları göz altına aldı.”

Samimi olmam gerekirse, gerçekten bu sıcak şartlar altında çalışmakta olan abi, abla, eş, dost, kardeş vb. Allah yardımcı olsun dileklerimi sunuyorum. Özellikle Ramazan Ayı olduğu için Oruç tutmakta olan bizler ve aynı şekilde kişilerin Allah yardımcıları olsun.

Bu sıcak hava içerisinde yaşamış olduğumuz süre içerisinde dikkat etmemiz gerekmektedir. Öncelikle sıcaktan bunalma, strese girme, öfkelenme ve sıcak ile beraberinde gelen sağlık sorunları gibi durumlar göz önünde bulundurulmalı, kendimize hâkim olmalıyız düşüncesindeyim. Yakında tatile kaçarım bende inşallah.

3 Yorum Var

 • Çağrı Mustafa Alkan Haziran 22, 2016 Reply

  Geçtiğimiz senenin Nisan ayında gelmiş ve sıcaktan bunalmış biri olarak ne çektiğini az çok tahmin edebiliyorum Ersin. Allah yardımcınız olsun.

  • Ersin Ataş Haziran 22, 2016 Reply

   Allah cümlemizin yardımcısı olsun inşallah. Bu aylarda Adana’da yaşamakta olanlar için oldukça zor şartları beraberinde getirmektedir.

 • şafak çalışkan Haziran 23, 2016 Reply

  bir antalyalı olarak ilk defa 57 dereceyi gördüm. en iyisi dışarı çıkmamak. evde otur terle ama güneşe çok az çık. en berbat aylardayız bakalım neler olacak

Bir Cevap Yazın