Contact Form 7 Hatası ve Çözümü

Contact Form 7, bildiğimiz gibi blog sahibi kişilerin en çok tercih edilmekte olan iletişim formu eklentisidir. Kişisel blog adresim içerisinde bende iletişim formu eklentisi olarak Contact Form 7 eklentisi kullanmaktayım.

Fakat eklentinin hata vermesi bir çok kişi tarafından şikayet konusu olmuş ve çözümler aramaktadır. Deneme amaçlı olarak kendime bir mail attım aldım ve aldığım hata;

İletinizi gönderme başarısız oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin ya da yönetici ile başka bir yöntemle iletişime geçin.

Contact Form 7 Hatası çözümü nedir?

2 Şekilde bu hatanın çözümünü beraber yapalım. WP Mail SMTP eklentisi ile ve Contact Form 7 eklentisi içerisinde incules/mail.php hatasının giderilmesi ile. Öncelikle WP Mail SMTP eklentisi kurulumu ve kullanımını yapalım.

WP Mail SMTP eklentisi Kullanımı

ilk olarak eklentinin güncel ve güvenli halini şu adımları izleyiniz. Wp-admin/Eklentiler/Yeni Ekle/Eklenti Ara adımlarını izleyerek “WP Mail SMTP” yazınız çıkan ekranda gerekli eklentiyi indiriniz ve şimdi kur diyerek eklentiyi etkinleştiriniz.

WP Mail SMTP örnek kullanım ayarları resimi bakınız;
wp mail smtp kurulumu

WP Mail SMTP Ayarlarını yukarıdaki resimdeki yapılan ayar gibi yapınız. Yukarıdaki anlatım mail@siteadı.com için geçerlidir. Mail adresinizi gmail olarak kullanmak için şu bilgileri yukarıdaki resimde giriniz.

Gmail smtp bilgileri;

Gmail
SMTP Host: smtp.gmail.com
Type of Encryption: SSL
SMTP Port: 465

Contact Form 7 Hatası Düzeltme
Wp admin panelinizin sol menüsünde, Eklentiler/Düzenleyici/Contact Form 7/contact-form-7/includes/mail.php yerine kadar adım adım sıralamaya göre geliniz.

contact-form-7/includes/mail.php içerisinde;
Şu kodu $headers = “From: $sender\n”; bulunuz ve iki nokta üst üste olan yeri siliniz ve dosyayı güncelle demeniz yeterli olacaktır. Örnek ve doğru olan $headers = “From $sender\n”;

Önemli Not: Blog adresinizde hangi E-posta adresini kullanıyor iseniz, WP Mail SMTP Ayarları ona göre düzenleyiniz, giriniz. Kontrol etmek emin olmak için wp-admin/ayarlar/genel adımlarından bakabilirsiniz.

4 Yorum Var

 • akçalı Ocak 25, 2016 Reply

  işte budur abi. Çok teşekkürlerr 😎

 • Ceza Ocak 29, 2016 Reply

  Kolay gelsin dediklerinizi gmail için harfiyen yaptım işe yaramadı. Ne yapmamı önerirsiniz.

  • Ersin Ataş Ocak 29, 2016 Reply

   “WP Mail SMTP eklentisi”nin ayarladığınız şekilde ekran görüntüsünü atarmısınız.

 • caner Ocak 29, 2016 Reply

  Teşekkürler yaptım 😉

Bir Cevap Yazın