Dilim Dönmüyor Nasıl Giderim!

Son dönemlerde gelen şehit haberleri vesilesi ile morellerimiz yerin dibinde iken, bügün tamamen bire bir canlı yaşanmış olan bir durumu yazmak istedim. Yurdumu Alçaklara Uğratma Sakın! istiklal marşından bir söz ile devam edelim okumaya.

Bügün dışarda olan işlerimi halletmek adına çıktım. Çarşı içerisinde bir yol üzerinden soluklanmak adına ve biraz da kafa dinlemek adına oturdum ve kendime bir kahve söyledim. Oturdum ufaktan kahveyi yudumlarken, 16 ile 18 yaşlarında bir bayanın içeri girmeye tereddüt ettiğini fark ettim. İster istemez dikkatimi çeken bayan, bir telefona bir sağına soluna bakıyordu. Biraz düşündükten sonra bayan içeri girdi ve direk garsona yöneldi..

Elinde olan telefonu garsona gösterdi ve bir şeyler sordu duymadım ama garsonun cevabı sesli oldu duydum. Ne ayaksın sen nasıl dönmez senin dilin lütfen burdan çıkarmısın. Dalga geçme bizimle dedi tam bayan dışarı çıkacakken seslendim. Ablacım bakarmısın bana ben yardımcı olayım size?

Bayan benim çağırmam ile yanıma geldi. Tekrardan buyur ablacım dedim sorunun nedir? Abi dedi telefonu gösterdi bana.. Dilim dönmüyor söyleyemiyorum yazılanı buraya nasıl giderim? Telefonda aynen şu mesaj yazılmış.. “Atatürk Lisesinin oraya gel bekliyoruz biz. Oralardan birilerine sor tarif ederler” Yazıyordu mesajda ve ben bunu okudum.

İlk etapta bayana bakarak şaşırdım. Siz dedim kamera şakası felan mı yapıyorsunuz ne ayaksınız? Bunun şakasını bile kaldıramıyacak insanlar denk gelir size kötü biter bunun sonucu ablacım bak dedim. Yok vallahi abi şaka felan değil dedi bana.

Tepki olarak bayana harfiyen söylediklerim, sen türkçe konuşuyorsun ama dedim, senin ise Atatürk lisesi nerede demeye dilin dönmüyor diyorsun. Senin bu yaptığın senin konuştuğun bu dile yakışıyormu peki dedim.. Cevap vermedi..

Tarif edilen adresi biliyordum ve aynen doğru şekilde yolu tarif ettim ve gönderdim. Kafasını aşağıya salladı ve gitti. Giderken bütün üzüntümü ve nefretimi beraberinde götürdüğünü belirtmek isterim. Yazık gerçekten yazık! Neye yazık olduğunu fark etmişsinizdir..

Üstüne basarak yazıyorum! Hiç bir siyasi mebsuba felan bağlı değilim. Burada yazmış olduğum yazıda taraflı, tarafsız siyaset edebiyatı yapmadım. Tamamen insanlık adına kişisel görüşlüdür..

Bir Cevap Yazın