iPhone Kullanmam için Nedenler

Telefon olarak iPhone kullanma nedenlerim nelerdir? Neden android işletim sisteminden kıcık aldım. Neden iOS’tan memnunum yazayım.

Belirtmek isterim ki geçmiş günlerde içerisinde kullanmış olduğum akıllı telefonlar şunlardır; general mobile discovery, Samsung Note 4, LG G3, sony xperia z3.. Kullanmış olduğum telefonlar aynen belirttiğim gibidir. Geçmişte kullanmış olduğum telefonlar içerisinde değerlendirme yapacak olursam bana göre sony xperia z3 diğerlerine göre iyi seviye içerisinde diyebilirim.

Ne oldu da sen bunlardan kıcık aldın?
Android işletim sistemi olan telefonlardan genel anlamda kıcık aldım. Sebebi, sürekli olarak google servislerinin güncellenmesi, her alınan android telefonları içerisine google’ın kendi servislerini eklemesi ve silinememesi. Çok gereksiz olan uygulamaların, servislerinin bulunması. Güncellenmesi iyidir perfonmans açısından o ayrı bir durum tabi.

Neden iPhone 6 Kullanıyorum

Öncelikle bana çok sade gelmesi, dış görünümü oldukça hoş olması, oldukça hızlı olması. En önemlisi
sürekli google güncellemeleri ile bıktırmaması.

Bazı kişiler memnun değildir. iPhone almayı düşünmemehtedir. Başlıca nedenleri istediğin müziği zil sesi yapamıyorum derler, ücretsiz müzik indiremiyorum, bilgisayar üzerinden müzik resim atamıyorum derler, iPhone dışında görüntülü konuşma yaptırmıyorlar derler, iPhone hariç başka telefona resim müzik atamıyorum derler. Derler derler..

Bunların hepsi artık teknoloji gelişmeleri ile mümkün. Araştırma yaparak (Apple ürünleri için hazırlanmış olan yardımcı program iTunes) kullanabilirsiniz. Karşı tarafa resim yollamak adına ise sosyal medya ortamını kullanabilirsiniz veya whatsapp üzerinden karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Yakın zaman içerisinde Allah izin verirse hayırlısıyla iPhone 6s alarak telefon yolunda ilerlemeyi hedefliyorum. Darısı size, kullananlar ne mutlu size. 🙂

2 Yorum Var

  • Enes İLHAN Mart 10, 2016 Reply

    Zamanında iphone 5 kullanan birisi olarak evet iPhone tüm telefonlardan daha stabil, daha akıcı ve yazılım-donanım yönünden en iyisi diyebilirim. Fakat bütün bu güzellikler tek bir sıkıntı yönünden göz ardı edilir mi sorusu kişiye göre değişecektir. Evet o tek büyük sorun batarya hiç şüphesiz 🙂

    Telefonun hiçbir kusuru yok, hatta eksiği yok fazlası var fakat keşke şu bataryaya çözüm bulabilseler be Ersin 🙂 Ben dışarı çıktığım zaman “şarjım biter mi acaba?” diyerekten gezmek istemiyorum açıkçası. Şu batarya olayına kökten bir çözüm bulamadıkları sürece mecburen Android ile devam etmek zorunda kalacağız gibi gözüküyor maalesef 🙁

    • Ersin Ataş Mart 11, 2016 Reply

      Tek kusuru kesinlikle şarj sorunudur. İlk zamanlarda benide şarj konusunda soru işaretleri ile yola çıkmama sebep oldu. Ama yine de cebimde taşınabilir şarj bataryası ile gezmeye razıyım ben şahsen Enes 😆 Gülü seven dikenine katlanırmış misali desem bile.. inşAllah şarj konusunda (mAh) yeniliklere çözümlere giderler.

Bir Cevap Yazın