nar tarlası

Kişiliksiz ve insafsız Tarla Bekçisi!

Bir insanda hiç anlayış, hiç vicdan ve hiç birazcıkta olsa insaf olmaz mı arkadaş.

Geçen hafta pazar günü yaşanmış olan bir durumu yazmak istedim. Her pazar günleri fırsat buldukça rahmetli Babam’ın mezarına her zaman ki gibi gitmek için düştüm yola. Genellikle hep tek gitmeyi tercih ederim. Bu sefer değişikli olması adına, eşim ile birlikte gitmek istedim. Geçen hafta mezarlığa gitmeden önce eşim gebe olduğunu, şuan için ALLAH’a şükür çocuğumuz olduğunu belirtmek isterim.

Benim için 1 haftadır kafama takılan ve mevzu bahis olan tarla bekçisine geleyim. Babamın Hemen mezarlığın yanında, nar tarlası bulunmaktadır. Eşimin dikkatini çekti ve canı nar istedi. Nefis bu sonuçta ve ayrıca gebe. 1 adet nar almak için tarladan, bekçiyi aradım 15 dk. boyunca. Sonunda bekçiyi buldum tarla kenarında kendisine yapmış olduğu baraka içerisinde uyuyor. Bekçiye “Selamun Aleyküm” diyerek seslendim. Bekçi uyandı ve hiç bir tepki vermedi..

Nar tarlasını bekleyen bekçiye yaklaştım ve 1 adet nar koparmak için izin istedim. Sert bir uslup ile hayır koparamazsın yasak olduğunu belirtti. Rica ettim, para teklif ettim kabul etmedi. Bekçi yasak diyor başka bir şey demiyor. En son eşim gebe olduğunu belirttim. Bekçi cevabı kesinlikle net! Yasak kardeşim yasak koparamazsın!

Tarla sahibi nerde olduğunu sordum bekçiye. Yine aynı uslup ile benim dedi. Nabal günah senin boynuna olsun dedim bekçi!

Ben isteseydim o ağaçlardan bir adet nar koparırdım. Bekçinin ruhu bile duymazdı. Bende ALLAH korkusu var. Nezaketen olması ve söylenmesi gerekenleri belirttim, izin aldım. Tüm bunlara rağmen inat, cahil ve kişilksiz olan bekçiyi ALLAH’a havale ediyorum.

6 Yorum Var

 • pelinay Eylül 9, 2016 Reply

  Yahu memlekette böyle herifler nefes alıyor işte. Oksijene yazık. Ne olacak 1 tane alsa? Hayır 10 tane alsa ne olacak? Babanız için Allah rahmet eylesin, eşinizede hayırlı bir doğum diliyorum.

  • Ersin Ataş Eylül 9, 2016 Reply

   Çok teşekkür ederim.
   Malesef evet nefes almakta ve yaşamakta bu tip kişiler.

 • Ersin selam,
  Bebeğiniz sağlıklı büyür inşallah. Küfür edeceğim ama terbiyemi bozmayayım dedim o adama. İnsanlıktan çıkmış demek ki…

  • Ersin Ataş Ekim 11, 2016 Reply

   Aleykum Selam. Çok teşekkürler iyi dileğin için.

   Adam olsa zaten o durumlara gelmez. Hiç aklımdan çıkmıyor zaten benimde.

 • JCB Operatörü Kasım 23, 2016 Reply

  Bende bir ara arabayı batırmıştım adamın evinin önünde traktör vardı ama yardımcı olmadı. Köylüler materyalist olur genelde. Evin kapısında 10 tane köpek besliyordu birde.

  • Ersin Ataş Kasım 23, 2016 Reply

   Bir tane kişiliksiz ve insafsız sizede denk gelmiş demekki 🙂

Bir Cevap Yazın