nerde kalmıştık

Nerde Kalmıştık?

2016 Yılını geride üzüntüler, yaslar, sevinçler ile bırakarak, 2017 yılına kaldığımız yerden mutlu bir yaşam ile devam etmeyi temenni ederek başlarız inşAllah diyerek satırlarıma başlamak istedim.

Ülke olarak aslında üzüntülerimiz ortada. Alınan şehit haberleri ve patlamalar en büyük üzüntümüz, lanetlememiz ve nefret duymamız açıkça ortadadır. Hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacak beyin özürlü kullanılan yaratıklar. Acımız aynı yasımız ortaktır. Türk, kürt, alevi sünni vb. ayrı tutulmamıştır. Teröre ve destekçilerine lanet olsun. Bizde “VATAN, ŞEREF, VAZİFE, SEVGİ” var! Bir yere not alsınlar, çünkü beyinleri almaz.

Nerde Kalmıştık?
Daha önceki günler içerisinde Baba Olmaya Hazırlık yazısı ile duyuru yapmıştım. Kızım Elif 5. ayına girmek üzere sayın okurlar. Çok şükür sağlığı yerinde. Blog adresime mazeret olarak yazı girmeme nedenim kızım ile ilgilenmek, şu sıralar onada zaman ayırmak zorunda kalmamdan ibarettir.

Birde unutmadan odun sobası kurulumunu gerçekleştirdik. Keşke daha önce kursaydım diyorum kendi kendime. Tasarruf olarak oldukça düşüşlere sağlamama neden oldu diyebilirim. Kestane felan iyi gidiyoruz yani sorun yok. Apartmanda oturan aileler, kişilerin odunlu soba kullanımına izin malesef yok. Doğalgaz derdi var. Kimisi memnun, kimisi değil. Çok şükür müstakil evdeyiz.

2017 Yılı içerisinde ilk yazımda, Üzüntülerime ve üzüntülerimize sebep olanlara LANET olsun sizlere diyerek, üzüntülerimize ortak olan herkeze huzurlu, sağlıklı mutlu bir yaşam geçirmesini Allah’tan diliyorum.

2 Yorum Var

  • Enes İLHAN Ocak 9, 2017 Reply

    Allah Elif’i analı babalı büyütsün inşallah kardeşim. En güzeli odun sobası, biraz zahmetli ama onun verdiği hissiyatı hiçbir şey vermiyor. Artı üstünde kestane pişirme, portakal kabuğunu koyarak odaya eşsiz bir koku salma ve güğüm de şu kaynatma gibi ekstralarını düşünürsek bu kış size güzel be Ersin 🙂 Diğer konuya girmek bile istemiyorum, düşündükçe moralim bozuluyor. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah, buradan da söylemiş olayım; Elif’i yerime öp babası 😉

    • Ersin Ataş Ocak 15, 2017 Reply

      Sağolasın kardeşim. Aynen bu kış bize güzel ne olsun. 🙂 Hem buradan söylediğine ve senin taraftan söylediğine dayanarak Elif’i öperim tabiki. 😉

Bir Cevap Yazın