Oldu mu Şimdi Kumrucuk

Bundan 4 5 gün öncesi ayaklarımda ilk etaplarda hafif tatlı kaşıntılar meydana geldi. Sebebini ilk başlarda yiyecek olarak yemiş olduğum birşeyden olduğunu düşündüm ve sonuç alakası yok.

Bizim evin üst kısmında baraka mevcut. Baraka içerisinde odunluk olarak kullanmaktayız. Belirtmiş olduğum gibi 4 5 gün önce yukarıya çıktım. Baraka içerisine bir bakayım dedim ki, dikkatimi barakanın üst köşede kumru yuvası, daha sonra ise baraka girişinde ölmüş olan bir kumru bulunuyordu..

İlk olarak yerde olan kumruyu gerekli bir şekilde kaldırdım ve aşağı inip boş olan bir arsada toprağa gömdüm. Daha sonra ise, yukarı çıkarak ölmüş olan kumrunun bulunduğu yeri temizledim. Diğer yuvada olan kumru ise masum bir şekilde benim yaptıklarımı izliyordu. Altında ise daha minnacık yavruları vardı.. Her gün düzenli olarak kalktığım baraka önüne ekmek kırıntıları atıyor, su katıyor kumrunun ben gittikten sonra yemesini sağlıyordum.

Günler ilerledikçe kaşıntılarımın şiddeti artıyor sabahları erkenden kaşıntı ile kalkıyor, uykusuz kalıyordum. Bügün hastaneye gittim. Uzman doktora, ayaklarımda kaşıntı olduğunu, yukarı kısma doğru olduğunu belirttim. Yiyecek olarak bir şeyin alerjisi olduğunu düşündü. Bir takım sorular sorarak, sonuç elde etmeye çalışırken, benim kumru hikayesini dile getirdim.

Uzman doktor gerekli olan ilaçları yazdı ve ekledi.. Kumrunun olmuş olduğu yerleri ilaçlamanız gerekmektedir. Tamam eywallah dedik çıktık. Gerekli ilaçları temin ettim kullanmaya başlıyorum işin devamı ve özeti.

Şuan için aklıma şöyle bir hikaye geliverdi;

Derviş suya düşen bir akrebi kurtarmak ister,
Derviş elini uzatır ve akrep sokar, tekrar dener ve akrep tekrar sokar..
Bunu gören çevredeki kişiler; “iyilik yapmak istediğin halde sana zarar verene neden yardım etmek istersin” derler.
Dervişin cevabı ise; “Akrebin fıtratında sokmak var, benim fıtratımda ise yaratılanı sevmek, merhamet etmek” akrep fıtratının gereğini yapıyor diye ben niye fıtratımı değiştireyim..

Yukarıda anlatmış olduğum hikaye misali, aynen kumru benim evin barakasında yavruları ile birlikte göç edene kadar merhamet etmeye, yardım etmeye devam edeğim. Ne zaman gider ise, gerekli temizliği bir güzel yapacağım ve yine gelirse hoş geldi sefa geldi.. 🙂

Bir Cevap Yazın