Pokemon Go Rekoru App Store’dan

App Store aracılığı ile en çok indirilen uygulama arasında olan Pokemon Go rekora imza atmıştır. Peki durumu şaşırdık mı hayır!

Çocukluğumda beni tv başına heyecan ile bekleten çizgi film, şimdi kişileri sokakta sağda solda kendini arattırıyor(lar)! Sosyal medya üzerinde olsun, çevremizde olsun trend olmakta ve olmaya devam etmekte. Bu duruma rahatsız oluyormuyum hayır olmuyorum. Eğlence amaçlı, macera amaçlı, ego tatmin etme amaçlı vb. durumlar için uygulamayı indirmek ve pokemon aramak olabilir neden olmasın. Yinede ben bir abartmayın diyeyim şu satırlarda. 😉

Konuya döneyim ben olmazsa..

Kısa bir zaman dilimi içerisinde oldukça popüler olan Pokemon Go uygulaması, Apple şirketinin yaptığı açıklamaya göre App Store üzerinden büyük bir başarıya imza atarak rekor kırmıştır. Şuan için ücretsiz olarak indirilme imkanı sunulan uygulamada, önümüzde olan günler içerisinde oldukça yüksek bir değere kavuşması beklendiği söylentiler arasındadır. Şuan için bazı ülkeler içerisinde aktif olarak indirme imkanı olmamasına rağmen, kısıtlı sayıda imkanı bulunan bazı ülkelere rağmen başarısı ile ilerleyen günlerde daha çok ses getirecek olduğu süphesizdir.

Pokemon Go oyunu ilk olarak 5 Temmuz tarihinde Avusturalya, Amerika Birleşik Devletleri ve Yeni Zellanda’da yayınlanmıştır. Şuan için Pokemon Go oyunu 30 ülkede indirilme seçeneği verilmiştir.

2 Yorum Var

Bir Cevap Yazın