insanları rahatsız ediyorsunuz

Rahatsız Ediyorsunuz!

Adana’da trafik ışıklarında halen yaşanmakta olan rahatsız edici bir durumdan bahsetmek istiyorum!

Hemen hemen her trafik ışıklarında, yaşanılan bir rahatsız verici bir durumdur. Aracın ile kırmızı ışıkta beklerken, pat diye cama yapışıyorlar. Ön camları silmek için, silme kardeşim dersin dinlemez, bırak elleme dersin aynen devam eder. Ön camları sildikten sonra başlıyor dua etmeye, Bana 1 tl ver..

Burada rahatsız olunan durum nedir biliyormusunuz? Eli ayağı tutuyor. Resmen psikopat görünümünde, kolları jiletli, ellerinde dövme, kafaları 1 milyon!

Cesaretini kullanmak gerekir iner kovarsın, başına bela olur toplanır sağdan soldan bütün zibidiler al başına iş. Ben veya bir başkası ailesi ile birlikte bu trafik ışıklarında rahatsız edici durumu yaşamak zorundamı. İnsanları korkutmakla beraber, üstüne basa basa söylüyorum rahatsız ediyorsunuz..

Polisi ara kardeşim ne uğraşıyorsun dersen! Aradık, aradılar.. Sonuç olarak 10 dk. sonra yine geliyorlar. Ver şuna 1 tl kurtul ne uğraşıyorsun dersen, olmaz kardeşim derim. Neden olmaz, bu insanların iyi niyetini suistimal etmektir. İyi niyeti suistimal etmekle beraber uyanıklık, kolay kazanımdır. Her ışıkta bir kişiden 1 milyon aldı varsayalım.. Günde 500 defa bulunduğu yerde kırmızı ışık yandı diyelim, 250 kişi çıkardı 1 tl verdi diyelim, 250 TL kazandı demektir. Nereye gidiyor bu para? Hap almaya, içki almaya kısacası pis işlere anlatabiliyormuyum?

Kırmızı ışıkta durmak istemezsen, Ev adresine kırmızı ışıkta geçtiniz cezanız şu kadar diye para cezası gelir, işte o zaman iş zıvanadan çıkar kardeşim. İtirazını eder her türlü para iadeni alırsın, alırsında uğraşmak, takip etmek gerekir. Bakalım nereye kadar devam edicek böyle..

2 Yorum Var

  • Pinquitte Şubat 4, 2016 Reply

    Arabam olmadığı için bu tip şeylerle karşılaşmıyorum ama Ege Üniversitesi’nden geliyorum oraya geri dönmek için paraya ihtiyacım var diyen dolandırıcı var Adana’da. Kaç paramı yedi hala dönemedi, artık görünce kaçıyorum. Bi de ayraç satan dövmeli bi çocuk var neden normal bi yerde çalışmadığını anlamıyorum. Ayracı uzatıyor sonra para istiyor hey allahım.

  • Ersin Ataş Şubat 22, 2016 Reply

    Bir gün dönerler belki. Bu arada yazdığımı okudular sanırım, bizim bu tarafta artık sürekli devriyeler geziyor ve kovuyor onları. 😀

Bir Cevap Yazın