Samsung Galaxy S7 Hakkında

Bügün boş zamanımda işyerim içerisinde bir arkadaşımın kullanmış olduğu Samsung Galaxy S7 telefonu inceleme fırsatım oldu. Telefon hakkında düşüncelerini paylaşmasını istedim. Cihazdan oldukça memnun olduğu belirtti ve sürekli telefon değişen biriyim ama uzun bir süre Samsung Galaxy S7 ile devam edeceğini belirtti. İlerleyen günler neleri getirecek bakalım. Bügün gerçekleştirmiş olduğum ve not aldığım yerleri paylaşmak istedim. 😉

Samsung Galaxy S7 Özellikleri

Cep telefonu piyasasının önde gelen firmalarından Samsung, geçtiğimiz günlerde Galaxy S5 modelinden sonra ilk defa suya toza karşı dayanıklı bir ürün üretti. Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modelleriyle geçtiğimiz Mart aylarında piyasaya girdi. Samsung Galaxy S7 modeli 2799 TL den, Samsung Galaxy S7 Edge modeli 3299 TL den satışlarına devam ediyor.

12 Dual Pixel kamera kullanılan her iki cihaz da IP68 sertifikası sayesinde toza ve suya karşı dayanıklı üretildi. Alüminyum 7000 serisi bir kasa yapısına sahip olan cihazın kalitesini elinize aldığınızda fark edebiliyorsunuz. Corning Gorilla Glass 5 cam ile korunan ekran yine Samsung üretimi olan SuperAmoled yapıda.

İşlemci konusuna gelecek olursam, Exynos 8890 adlı işlemciyi kullanan Samsung Galaxy S7 ailesi kullanma testlerimize göre gayet başarılı. Isınma, donma ve takılma gibi sorunlar tamamen ortadan kaldırılmış. 4 çekirdek 2.3 gHz bandında çalışırken diğer 4 çekirdek 1.6 gHz işlemci hızında çalışmaktadır. 4 GB RAM kullanılan her iki cihazında dahili hafızası 32 GB boyutunda. Ayrıca her iki cihazda hafıza kartı ile 200 GB a kadar arttırılabiliyor.

Her iki cihazda da hızlı şarj, parmak izi okuma, kalp ritmi ölçme, kablosuz şarj desteği bulunuyor. Cihazı elinize ilk aldığınızda parlak ve canlı bir görüntüyle karşılaşıyorsunuz. Micro usb yuvası ile şarj olan cihaz USB Type-C portunu desteklememektedir.

Bir Cevap Yazın