Ziraat Bankası Araç Sigortası Yaptırmak!

Bu nedir arkadaş! Sinirlenmeyeyim diyorum, stres yapmayayım diyorum yok olmuyor. Çıkıyor ters bir durum ortaya gelde sinirlenme, gelde stres yapma.

Zorunlu araç sigorta soygunu hakkında bir çok araç sahibi kişi ve kişiler bilmektedir. Tamam sigorta şart eywallah. Allah göstermesin kaza yaparız, araç yanar ne bilim bir şey olur işte faydalanırız. Ama işi boyutu, örnek araç 5000 tl, çıkan sigorta 1200 TL der sigortacı ilgililer! Oldu mu? Bence olmadı! Şimdi bana gelip araç almaya para var sigorta vermeyemi yok diyen çıkarsa ..! Anladı ilgili arkadaş 😉

Devlet sigorta şirketlerine bir nevi uyarı gibi birşey yapmıştı. Biraz tedirgin oldular ama bence pek fayda etmedi. Ben internet ortamı üzerinden sosyal medya çevresinden Ziraat Bankası Araç Sigorta ücretlerinin Araç Sigorta şirketlerine göre daha az tutar karşılığında yaptıklarını okudum, bilgisini aldım.

Gelelim meseleye, almış olduğum aracın sigortasını yaptırmak adına ziraat bankasına gittim. İlk defa araç sigortası ile ilgilendiğimden acemiyim belirteyim öncelikle. Araç sigorta işleri ile ilgilenen kişiye yönlendirildim. Araç sigortası yaptırmak istediğimi belirttim ve ruhsatı verdim. 10 dk bekledikten sonra ruhsat eksik dedi lütfen alın gelin dedi ilgili arkadaş.

Aklıma gelen ilk etapta nasıl eksik olur bu arkadaş’ dedim ve trafik şubesine gittim. Ruhsat eksik olduğunu belirttim ve durumu izah ettim. Trafik şubesinde olan ilgili kişi araç sigortası olmadan ruhsatı alamazsın dedi. Noterliktenden almış olduğunuz geçici ruhsat ile sigortanızı yaptırıp gelin dedi. Haklı..

Noterliktenden almış olduğumuz kağıdı almak için eve gittim. Yarım gün sürdü bu durum. Tekrar Ziraat bankasına gitmek için saat geç oldu ve banka kapanmıştı. Bir sonraki gün sabahtan bankaya gittim. Direk Ziraat Bankası Araç Sigortası ile ilgili ilgili arkadaşa yöneldim. Noterlikten almış olduğumuz kağıdı verdim ve Araç sigortası yaptırmak istediğimi belirttim. Haydaaa! Bana verdiği cevap malesef şuan için oldukça talep var siz internet üzerinden başvurunuzu yapınız.

Eve geçerek internet üzerinden başvuru yapmak için gerekli forumları doldurdum özenerek dikkatli bir şekilde. Haydaa! Şuan için yoğunluk sebebi ile en yakın Ziraat Bankası Şubesine giderek başvuru yapınız diye sistem mesajı geldi.

Üşenmedim öğleden sonra olmasını ve bankanın açılmasını inatla gittim bekledim. Aynı ilgili kişiye yöneldim. Malesef şuan için başvuru almıyoruz yoğunluk vardır. Tamam dedim çıktım. Ziraat sigorta müşteri temsilci numarasını buldum ve aradım. Telesekreter bana diyor ki; Malesef şuan için yoğunluk nedeni ile Araş Sigorta Başvuruları adına işlem yapmamaktayız gibi birşeyler dedi ve telefonu kapattım.

Kendi kendime tamam anlayış ile karşılayayım diyorum yok olmuyor. Her geçen gün zararıma oluyor arkadaş. Araban var derdin var derler ya! Ha aynen katılıyorum şimdi. Benim şuan araç almam için nedenlerim oldukça fazla. Bir önceki yazmış olduğum yazıda Baba Olmaya Hazırlık en ciddi nedeni olabilir mi?

Herneyse dostlar, abiler, okurlar, kardeşler vb. bu durumu yazarak bir nevi içimi döker oldum. Dökmediğim yanları mevcuttur, bu yanları anlamış olabilirsiniz.. 🙂

+PTT araç sigortası içinde uğraşacam biraz. En yakın zamanda bu meseleyi halledecem İNŞALLAH.

2 Yorum Var

  • Akif Turan Şubat 10, 2017 Reply

    Zaten fiyatlar ilk sigorta yapmaya başladıklarında uygundu sonradan şişirdiler ve bir önemi kalmadı

    • Ersin Ataş Şubat 10, 2017 Reply

      Aynen öyle oldu. Ayrıca bazen bilerek geç dönüş yapmaktadırlar. Sebebi ise, devir işlemlerinden sonra verilen sigorta yaptırma süresinin zamanını doldurmaktır.

Bir Cevap Yazın